Innowacyjne, zdumiewające elektrownie.

Dodano: 7/02/2014

Energia ze źródeł odnawialnych zmienia krajobraz współczesnego świata. To już nie tylko farmy wiatrowe ale coraz to nowe, zjawiskowe rozwiązania Na światowym rynku pojawiają się coraz ciekawsze urządzenia wykorzystujące ekologiczną energię. Wiatraki przybierają najrozmaitsze formy, o niektórych już pisaliśmy. Coraz powszechniejsze są także urządzenia łączące turbiny wiatrowe i panele solarne, co zwiększa ich efektywność. Ale niektóre pomysły inżynierów są naprawdę zdumiewające. Do takich niewątpliwie należy projekt mostu Solar Wind, który został nagrodzony w konkursie Solar Park South.

Projekt zakłada wyposażenie konstrukcji w 26 turbin i panele solarne, dzięki czemu można wyprodukować 47,2 mln kWh energii rocznie. Zagospodarowanie przerw między przęsłami mostu przez umieszczenie tam turbin wiatrowych jest wspaniałym rozwiązaniem, ponieważ zmienia pustą przestrzeń, której nie można wykorzystać, w ekologiczną elektrownię.

Takie projekty przyczyniają się do ogromnych oszczędności w zakresie wydatków na energię elektryczną. Wraz z rozwojem technologii niewątpliwie muszą postępować prace mające na celu ochronę przyrody - ekspertyzy przyrodnicze i wszelkie badania, które pozwolą, aby te niesamowite inwestycje były bezpieczne dla naturalnego środowiska zwierząt- a więc w pełni ekologiczne.

fotografie pochodzą ze strony:
http://www.gizmag.com